Ta pravá sluchátka pro vaše uši

Špuntová sluchátka

Špuntová sluchátka se řadí mezi sluchátka do uší. Konkrétně tento typ konstrukce je poměrně uzavřený a díky tomu nepropouští hudbu ven a dovnitř se také nic nedostane. Volitelné nástavce snadno prohodíte mezi sebou a tím přizpůsobíte velikost svému uchu. 

Nemusíte mít strach, že vám špuntová sluchátka poškodí sluch. Utlumení hluku umožní přehrávání při nižší hlasitosti a dokonce budete muset dávat pozor na okolí, protože okolí vůbec neuslyšíte.

Klasické pecky

Na rozdíl od špuntových sluchátek se nedočkáte utlumení okolních zvuků a při vyšší hlasitosti širé okolí seznámíte se svým hudebním vkusem, což může být v mnoha situacích opravdu nežádoucí a nevhodné. 

Oproti špuntům však nevytváří vyšší tlak v uchu a tím pádem jsou vhodnější pro osoby, kterým toto vadí. Nevýhodou je však absence jakéhokoliv přizpůsobení, takže vás po chvíli mohou začít nepříjemně tlačit nebo budou vypadávat. 

Sluchátka přes hlavu 

Sluchátka přes hlavu jsou větší, těžší a také přehrávají hudbu v lepší kvalitě zvuku. Jsou vhodná pro vášnivé posluchače hudby, profesionální použití a v současnosti mohou být také zajímavým módním doplňkem. 

Sluchátka na uši (supraaurální) zakrývají pouze ušní boltce a můžete mezi nimi najít výrobky s otevřenou, uzavřenou nebo polozavřenou konstrukcí. Ta ovlivňuje, kolik hudby uslyší vaše okolí a kolik okolních zvuků pronikne k vám. 

Circumaurální sluchátka přes uši obepínají celé ucho a vždy disponují uzavřenou konstrukcí. Díky tomu nabízí bezkonkurenčně nejlepší odhlučnění a kvalitu zvuku. Právě v této kategorii najdete sluchátka pro profesionální užití a opravdové milovníky hudby. Velkým plusem je také jejich pohodlí a komfortní nošení. 

Bezdrátová sluchátka

Bezdrátová sluchátka ocení všichni, kteří nesnáší věčně zamotané kabely. Současná bluetooth technologie přehrává stejně kvalitně jako při standardním kabelovém připojení, takže se nemusíte obávat prodlev a snížené kvality zvuku. 

Na trhu najdete sluchátka, která jsou stoprocentně bez kabelu, a nabíjíte je pomocí nabíječky. Jakmile se vybijí, tak máte smůlu. Doba výdrže závisí na jednotlivých modelech a pohybuje se od 6 hodin až po 30 hodin. Další variantou jsou sluchátka doplněná o kabel, který připojíte při vybití baterie. 

Sluchátka pro hráče

Hráčská sluchátka nemusíte samozřejmě využívat jen na hraní PC her. Jsou vybavena praktickým mikrofonem, který vám umožní komunikovat se spoluhráči. Ocení je také uživatelé pracující přes počítač, kteří potřebují vést konferenční hovory nebo vysílat v patřičné kvalitě zvuku. 

Sluchátka nejsou jediným doplňkem, který ke svému chytrému telefonu potřebujete. Přečtěte si také, jak vybrat chytré hodinky. Pro milovníky přírody máme návod, jaké vybavení k telefonu využijete na túrách a v náročných podmínkách.

Fotografie