Jak vybrat chytré hodinky

Potřebujete chytré hodinky?

Pokud čtete tento článek, tak pravděpodobně uvažujete právě nad koupí chytrých hodinek. Ty však nejsou zrovna levnou záležitostí. Možná ve finále nepotřebujete ani tolik funkcí. Zkuste zapřemýšlet, zda by vám k ruce nestačil chytrý náramek. Ten disponuje omezeným množstvím funkcí, ale méně náročným uživatelům bohatě postačí. 

Operační systém

Stejně jako mobilní telefony, tak i hodinky mají své operační systémy. Někteří výrobci telefonů vytvořili svoje vlastní systémy, které spolupracují s jiným operačním systémem. Najdete však i výjimky, kdy spolu dva operační systémy prostě nespojíte. Než začnete studovat podrobnější parametry, tak si ověřte tuto základní informaci. 

Výdrž baterie

U většiny hodinek se výdrž pohybuje mezi 1-5 dny. Některé mohou vydržet i déle. Co se týče výdrže, dražší hodinky ne vždy zajistí delší výdrž. Pokud plánujete hodinky na noc sundávat, tak není problém noční nabíjení. Když však chcete hodinky na měření kvality spánku, ohlédněte se po kousku s delší výdrží. 

Odolnost

Opět záleží, co s hodinkami hodláte dělat. Některé jsou vodotěsné a tudíž nezbytné na trénink plavání. Pokud neplavete, tak nemá smysl utrácet za vodotěsnost. Nicméně do sprchy nebo do deště je občas vezmete, tak se podívejte alespoň po voděodolnosti. 

Design a vzhled

Chytré hodinky řadíme nejen mezi chytrá zařízení, ale lze je považovat i za módní doplněk. Vybírejte i podle vašich osobních preferencí. Je jen na vás, zda dáte přednost hranatému nebo kulatému displeji. Hodinky s kulatým displejem snadno zaměníte za ty klasické. Samozřejmostí je široký výběr různých pásků v mnoha materiálech včetně kůže. 

Na rozdíl od klasických hodinek mohou ty chytré měnit vzhled a barvu displeje podle aktuální situace. 

Volání a komunikace

Upozornění na příchozí zprávu nebo hovor je samozřejmostí. Pouze hodinky s vestavěným mikrofonem a reproduktorem vám umožní komunikovat přímo přes ně a nevytahovat telefon z kabelky. 

 Placení bezkontaktně 

K bezkontaktnímu placení je nezbytná funkce NFC. Najdeme ji především ve vyšších řadách chytrých hodinek, ale přesto si raději ověřte, zda vámi vybraná služba funguje i na našem území a vaše banka ji přijímá. 

Funkce pro naše zdraví

Všechny chytré hodinky vám bez problému spočítají kroky, zkontrolují tep, změří kvalitu spánku a aktivní kalorie. To jsou pouze základní ukazatele a s modernějšími přístroji lze také měřit tlak nebo saturaci kyslíkem a sledovat spánkové cykly. Měření je pouze orientační a rozhodně nenahrazuje kalibrované lékařské přístroje, ale pro vaši základní informaci vám bohatě poslouží. 

Pokud chcete využít svůj chytrý telefon, tak podívejte, jaké další příslušenství ke smartphonu vám pomůže. Chcete-li pomocí hodinek nakopnout svůj zdravý životní styl, tak se nechte inspirovat aplikacemi pro životní styl a hubnutí.

Fotografie