Na túru s mobilním telefonem? Jedině s vybavením

Nepromokavý obal na mobil

Ne každému vyhovuje pořídit si outdoorový odolný mobil. Třeba vyrážíte na túru s přáteli jednou do roka a máte klasický telefon, který lze utopit. V takovém případě zvažte voděodolný obal na mobil, který váš přístroj ochrání před celodenním deštěm nebo pádem na skálu. Pokud se jedete potápět k moři, hodit se vám může také obal určený na focení pod vodou.

Tkanička na mobil a PopSocket

Zdá se vám to jako zbytečné drobnosti? Věřte nám, že až budete stát ve dvou tisících metrech na vyhlídce a budete se dívat pod sebe do údolí se zapnutým foťákem, budete rádi za tkaničku, kterou si navlečete na ruku, aby vám mobil nespadl. PopSocket je zase super na pevnější úchop mobilu ve vlaku nebo během nástupu do letadla, kdy máte jiné starosti.

Powerbanka pro dobití

Tři dny pod stanem mimo civilizaci jsou prostě tři dny. To neošidíte a mobil se dříve nebo později vybije. Nezapomeňte proto na powerbanku, díky které můžete mobil kdykoli dobít. Pokud vyberete kvalitní, dobijete baterku až několikrát.

Náhradní mobil pro všechny případy

Možná vám to přijde zbytečné, ale berte si s sebou na túry i náhradní telefon. Stačí model s tlačítky, ze kterého se pouze dovoláte – jiný účel náhradní mobil ani nemá. Ve chvíli, kdy by se vám rozbil smartphone nebo jste ho ztratili a dostali se tak do vážné situace, budete rádi, že se dovoláte.

Vybavení mobilu do přírody

Na závěr se podívejme, co vše by měl mobil nabízet, aby mělo smysl brát ho na túru nebo pod stan.

  • Světlo – pořiďte si mobil s kvalitní baterkou. Nebudete ji tak muset brát zvlášť.
  • Baterie – baterie by měla navzdory powerbance vydržet alespoň den při aktivním používání.
  • Fotoaparát – rádi na dovolených fotíte? Díky mobilu s kvalitním foťákem nebudete muset brát zrcadlovku.
  • Operační paměť – možná to zní jako samozřejmost, ale uvědomte si, co vše musí mobil zvládnout. Především jsou to offline mapy, které by se vám neměly sekat na každém kroku. Hodit se vám bude také při pořizování a následném přehrávání videí, hlavně při rozlišení 4K.

Na závěr zvažte, zda se přece jen nevyplatí pořídit si odolný telefon, který přečká všechny nárazy a pády do vody a kterému nevadí ani prašné prostředí. Tyhle mobily jsou sice koncipovány především pro sport a pro všechny, kteří se pohybují v prašném prostředí, jako jsou například zedníci, ale takový mobil se neztratí ani ve městě. Nikdy nevíte, kdy vám spadne nebo kdy zmoknete.

Už plánujete túru? Přečtěte si i další články věnované mobilním telefonům. Zajímat by vás mohlo, Jak funguje bezdrátové nabíjení a také proč je zajímavá Aplikace pro maminky s malými dětmi.

Fotografie