Aplikace pro maminky s malými dětmi

Ponechte mateřské starosti aplikaci

Jste čerstvou maminkou nebo čekáte dítko? Mateřství může být někdy náročné. Proto jsme pro vás v dnešním článku připravili několik tipů na aplikace, které vám péči o miminka usnadní, a také díky nim ušetříte čas, který můžete věnovat partnerovi nebo sami sobě.

Nákupní seznam pro mámu

Nakupovat sama pro sebe je jedna věc. Nakupovat pro malé miminko, když se navíc učíte, co vše vlastně potřebuje, a to se ještě ze dne na den mění, a také pro partnera, který má své vlastní nároky, je mnohem složitější. Než byste měla na ledničce lísteček se seznamem na nákup, který můžete zapomenut, pořiďte si raději aplikaci pro vytváření nákupních seznamů. Teď už na nic nezapomenete.

Bílý šum pro lepší usínání

Aplikace vám umožní přehrát dítku bílý šum, kterým může být například zvuk deště nebo bouřky. Nahrávka dítě uklidní a pomůže mu usnout. Některé aplikace jsou schopny monitorovat zvuky miminka a ve chvíli, kdy se probudí, mu nahrávku znovu přehrají. Vy tak nebudete muset k dítku vstávat pokaždé, když bude vzhůru. Aplikace ho uspí za vás.

Nákupy z pohodlí gauče

Došly vám pleny nebo výživa pro dítě? Některé internetové obchody nabízí vlastní aplikace, skrze které můžete nakupovat. Během chvilky najdete a objednáte vše, co potřebujete.

Krmení a přebalování miminka

Na trhu je také celá řada aplikací, které vás v pravidelných intervalech upozorní, kdy je potřeba dítě nakrmit nebo přebalit. Už se nestane, že byste zapomněla nebo k němu vstávala zbytečně často. Mateřská intuice je sice nenahraditelná, ale i aplikace vám může být při správném nastavení dobrým pomocníkem.

Návod na miminko

Některé aplikace jsou spíše takovými encyklopediemi, které s vámi komunikují. Provedou vás prvním rokem až tisícem dnů miminka, stejně jako celým těhotenstvím. Den za dnem se budete dozvídat, kolik by mělo miminko vážit, co by už mělo umět a co a v jakém množství by mělo jíst. Snadno tak poznáte, pokud dítě zrovna nedodržuje tabulky a není v normě. Aplikace vás také upozorní na všechna očkování a preventivní prohlídky, na které byste měli s dítkem zajít.

Mobil jako chůvička

Znáte klasické chůvičky? S vhodně vybranou aplikací se může v chůvičku proměnit také smartphone, který máte doma navíc. Aplikace nejen že přenáší obraz a zvuk z pokoje s miminkem, který uvidíte na svém vlastním telefonu, ale také vás upozorní na jakékoliv zvuky, ať už miminko brebentí nebo pláče. Vy ho tak nemusíte neustále hlídat a pouze počkáte, až vám dá aplikace vědět, že je vzhůru.

Líbil se vám článek? Přečtěte si také Příslušenství, které potřebujete ke smartphonu a Data v mobilu? Připojit se lze kdekoli a dozvíte se toho ze světa mobilů mnohem víc.

Fotografie