S umělou inteligencí natočí video každý

Videomágem za pár minut

Možná jste si občas říkali, že by se vám líbilo natáčet videa, vkládat je na sociální sítě a stát se youtuberem nebo zkrátka influencerem. A třeba si tak i přivydělat nějakou tu korunu. Jenže videa nejsou nic snadného, musíte je umět upravit, sestříhat, správně ozvučit nebo třeba přidat titulky. A to nejspíš neumíte, takže své natočené kousky nikde raději nezveřejňujete.

Doba ale pokročila, stejně jako technologie. A s příchodem umělé inteligence a na ní založených softwarech najednou už není problém dělat videa a sdílet je. Některé aplikace za vás video připraví na základě textového scénáře. Jiné zvládnou z textu vytvořit zvukovou stopu. V dalších zase z kraťoučkých videoklipů můžete dle libosti sestavit celé vlastní video – doplněné třeba vytvořeným audiokomentářem.

Na zkoušku zdarma

Možná se vám to pořád nezdá a nemyslíte si, že by programy založené na umělé inteligenci zvládaly dělat koukatelná a dobrá videa. A co vám brání vyzkoušet si to? Většina těchto softwarů má několik variant a jedna z nich bývá zdarma. Můžete si tedy bez jakýchkoliv závazků vyzkoušet, jak se tvoří video, jak zní zvukový komentář namluvený umělou inteligencí, jak vypadá scénář k videu napsaný nějakým programem. A když se vám to bude líbit a získáte už na základě těchto pokusů pár odběratelů, můžete si zaplatit plnou verzi daného programu a pustit se do profesionální dráhy influencera.

Grafika jako od profesionála

Další možností, jak tvořit videa, je poskládat si je z krátkých videosekvencí nebo třeba jen obrázků poskládaných za sebou. V grafických programech (velmi oblíbená je v tomto případě Canva) si můžete vytvořit grafiku přesně podle svých představ. S programem se zvládne naučit i samouk a rychle objevíte nečekané možnosti, které zde máte nejen pro tvorbu videí, ale i tvorbu příspěvků na sociální sítě, tvorbu log, plakátů či čehokoliv jiného. Základní verze je opět zdarma a nabízí toho uživatelům tolik, že možná tu placenou ani nebudete potřebovat.

I tady můžete začít vytvářet svá vlastní, originální videa. Je možné stříhat je, upravovat, dodávat jim různé efekty, vkládat titulky a texty a tak dále.

Snadný pasivní příjem

A proč byste se vlastně měli zabývat tvorbou videí? Protože lidé dnes upřednostňují videa před jakýmkoliv jiným obsahem. Platformy zaměřené na videa rostou nebývalou rychlostí. A tvůrci tak snadno mohou díky svým originálním nápadům získat pasivní příjem – ať už prostřednictvím odkazů nebo propagací nějakých výrobků.

Přečtěte si také Na kterých sociálních sítích byste neměli chybět? nebo Kvalitní fotomobil a příspěvky na sociální sítě

Fotografie