Příslušenství, které potřebujete ke smartphonu

Udělejte si radost a vytáhněte se před přáteli

Příslušenství ke smartphonům je v dnešním přetechnizovaném světě téměř samozřejmostí. Kromě toho, že vám ulehčí každodenní fungování, se nabízí otázka – proč vlastně ne? Když už můžete, pořiďte si příslušenství, které vám udělá radost. Navíc budete mít společné téma k hovoru s přáteli a také snadněji zapadnete. Co si tedy pořídit?

Bezdrátová nabíječka

První možností je bezdrátová nabíječka. Moderní stylovka, jejíž princip fungování vynalezl již Nikola Tesla v 19. století, když vynalezl žárovky svítící bez přímého zdroje energie. Podstatou tehdy bylo tzv. indukční pole, které využívá i současná technologie, pouze v jiném kabátě.

Nabíječka je praktická, nemusíte hledat kabel, mobil stačí jen položit, a navíc ji lze využít doma i v autě.

Kryt, který není vidět

Dnes je téměř samozřejmostí koupit spolu s novým mobilem také kryt, který ho bude chránit. Pokud si vyberete model se stylovým designem, může vám být líto dát ho ihned po vybalení z krabice do krytu. Proto výrobci přišli s průhlednými kryty, které téměř nejsou vidět. Naopak působí jako stylový doplněk. Pokud se však chcete krytu vyhnout, pořiďte si malý kryt z tvrzeného skla nebo přesněji drobný výřez, který překryje pouze čočku fotoaparátu a ochrání ji před poškrábáním.

Rychlý datový kabel

Zálohujete? Stahujete pravidelně fotky do počítače? Hodit se vám bude kabel pro rychlý datový přenos. S ním stáhnete až 60 MB dat za sekundu. To znamená, že jedno giga dat přenese kabel přibližně za 17 vteřin. Je to výrazná časová úspora oproti klasickému kabelu, který je defaultně v balení.

Magnetický držák na mobil do auta

Jestli jezdíte autem, chybět by vám neměl ani magnetický držák na mobil do auta. S ním najdete mobil vždy, když zazvoní, a hlavně budete moci telefonovat nebo sledovat mapy během jízdy.

Držáky v sobě ukrývají silný magnet, takže mobil stačí pouze přiložit. Už žádné pasování mobilů do mechanických držáků, které by byly příliš velké, příliš malé nebo jen špatně nastavené a vás by jejich opětovné nastavení zdrželo při cestě do práce nebo do školy.

PopSocket pro každého

Spíše stylovým než technologicky inovativním doplňkem je PopSocket – držák na mobil, který se nalepí na jeho zadní stranu. Jeho výhodou je možnost výběru z nejrůznějších designových a barevných provedení a hlavně, ve složeném stavu je téměř neviditelný a nezabírá místo.

Zaujal vás článek? Přečtěte si také Jak funguje bezdrátové nabíjení? a náš další článek Data v mobilu? Připojit se lze kdekoli a zjistěte toho ze světa mobilů mnohem víc.

Fotografie