Data v mobilu? Připojit se lze kdekoli

Data ve velkých městech

V posledních letech se ve velkých městech objevuje Wi-Fi, na kterou se může připojit kdokoli. Jednu z nich lze nalézt například v Brně. Nevýhodou je, že se ve městě stále najdou místa, kde je signál slabý a obecně nemusí být připojení příliš rychlé. Pokud si však potřebujete najít spojení na vlak nebo zkontrolovat e-mail, připojení vám bude stačit. K připojení zpravidla nepotřebujete heslo.

Nákupní centra a hlavní nádraží

Místem, kde se připojíte vždy, a to na ještě rychlejší data, jsou nákupní centra a vlaková nebo autobusová nádraží. Máte chvilku času před odjezdem nebo se potřebujete jen podívat, kdy otevírá váš oblíbený obchod? Máte možnost. Ani zde nepotřebujete heslo.

Kavárny, restaurace a kina

Kina, divadla a prakticky všechna veřejná místa včetně restaurací a kaváren. Potřebujete si vyřídit e-maily, ale došla vám data? Není nic snadnějšího, než si sednout do oblíbené kavárny, dát si kapučíno a poprosit obsluhu o heslo na Wi-Fi. Během chvilky vyřídíte vše, co potřebujete. Pokud potřebujete mobil navíc dobít nebo se připojit rovnou přes notebook, prostoru máte víc než dost.

Připojení ve vlacích a autobusech

Oblíbenou formou připojení je také Wi-Fi ve vlacích nebo autobusech. Většinou nabízí data dálkové spoje. Připojení je zpravidla bez hesla, v opačném případě ho najdete v prospektu nebo zazní během projevu stevarda, který vás vítá na palubě.

Nikdy nenechávejte nic náhodě

Sice platí, že Wi-Fi je dnes prakticky kdekoli, ale ruku na srdce, ani v těch kavárnách, které mají nálepku na výloze, nejedou data vždy. Proto nenechávejte nikdy nic náhodě a vždy počítejte i s tou variantou, že budete možná potřebovat data vlastní. Pokud je běžně máte a pouze vám vypršel měsíční limit, zavolejte operátorovi – měl by vám je navýšit za menší poplatek.

Pokud se k žádnému z výše uvedených řešení nedostanete, stačí mít po ruce kamaráda s mobilem a daty, na kterého se připojíte. Zkontrolování e-mailu, Skypu nebo Messengeru nestojí zase tolik dat, aby vás přátelé odmítli.

Virtuální SIM aneb cesta do zahraničí

Na závěr se podívejme na cesty do zahraničí. Podobně jako v Česku, i v zahraničí se připojíte prakticky všude. Přesto je to jiná země a ne vše musí být tak, jak jste zvyklí. Proto se vyplatí investovat čas ještě doma a najít poskytovatele virtuálních SIM karet s daty. Vše budete mít připravené ještě před tím, než překročíte hranice.

Chcete získat více informací ze světa mobilních telefonů? Přečtěte si článek Aplikace pro osobní rozvoj nebo Oblíbené aplikace, které nám usnadňují život.

Fotografie