Aplikace pro zdravý životní styl a hubnutí

Zjistěte, jak na tom jste

S větší či menší vervou se vrháme do snažení a mnohdy polevíme příliš brzy. Možná potřebujete tu správnou podporu, které se vám nedostává od okolí. Je jasné, že se do svého snažení chcete pustit po hlavě a začít na plný plyn. Raději však věnujte nějaký čas zkoumání svého těla. Počítejte nachozené kroky, zaznamenejte si příjem tekutin a kofeinu nebo si udělejte výkonnostní test. 

Pokud máte chytré hodinky, tak je snadno spárujete s aplikací a změříte si spánek nebo tep. Modernější verze vám budou monitorovat i saturaci nebo tlak. Nejde samozřejmě o nikterak přesné hodnoty, ale při pochybnostech můžete vyrazit k lékaři na podrobnější vyšetření.

Změřte svoje sportovní výkony

Motivaci ke cvičení potřebujeme všichni. V těžkých začátcích nás nejvíce namotivují naše vlastní výkony a jejich postupné překonávání. Běžci, cyklisté, inline bruslaři nebo lyžaři si mohou stáhnout aplikace na měření vzdálenosti. Aplikace vám spočítá nejen vzdálenost, ale také tempo, takže můžete postupně sledovat svůj progres. 

Zacvičte si 

Pokud nemáte čas pravidelně chodit do fitka, tak si stáhněte některou z aplikací na cvičení. Po vyplnění vstupních informací vám bude navrhnut trénink na míru a každý den budete upozorňovaní na cvičení. Na výběr jsou aplikace zcela zdarma nebo placené verze s opravdu propracovanými tréninky. 

Jste-li absolutní začátečníci, tak prvních pár lekcí absolvujte pod dohledem trenéra nebo fyzioterapeuta. Při cvičení hraje roli zejména správnost cviku. Po několika cvičeních si velmi snadno osvojíte špatné pohybové vzorce a přetížíte nevhodné svalové skupiny. Při nesprávném cvičení hrozí dokonce zvýšené riziko úrazů. 

Spočítejte kalorie

80 % hubnoucí snahy najdeme v kuchyni. Pokud máte opravdu velmi špatné stravovací návyky, tak je jen velmi malá šance, že se vám je podaří přecvičit. Že se vám nechce držet dietu o kuřecím mase na vodě a zelenině v páře? To ani nemusíte.

Spočítejte si svůj ideální příjem kalorií a následně si všechna jídla zaznamenávejte do chytré aplikace, která vám hravě vypočítá, kolik jste snědli. Takto si můžete dopřát ideální porce svých oblíbených jídel a budete hubnout. 

Relaxace a odpočinek 

Nezapomínejte ani na odpočinek, který je pro naše zdraví nezbytný. Stáhněte si také aplikace pro osobní rozvoj, které vás naplní po psychické stránce, protože i ta se řadí do našeho zdraví. Naplňte svůj mobil aplikacemi pro usnadnění života a zbavte se stresu. Věnujte se sobě a využijte svůj smartphone na maximum.

Fotografie