Oblíbené aplikace, které nám usnadňují život

Fotografie za každý den

Oblíbené jsou fotografické aplikace. V poslední době se vynořila řada aplikací, které vám každý den připomenou, abyste si vytvořili jednu jedinou fotografii, a tím vzniká jakýsi fotografický deník. V dnešní uspěchané době, kdy většina lidí nemá prostor psát si klasický deník, je to ideální způsob, jak si zaznamenat ty nejdůležitější prožitky. Zároveň však může jít o drobnosti, jako je upečený koláč nebo setkání s babičkou. V závěru ty nejobyčejnější momenty jsou ty nejkrásnější.

Počítejte, kolik kroků ujdete

Dalšími oblíbenými aplikacemi jsou ty na počítání kroků. V poslední době, hlavně během pandemické krize, se vynořila řada soutěží, do kterých se bylo možné zapojit samostatně nebo v týmech. Aplikace nás nutí k pohybu a udržení kondice. Řada lidí díky nim začala více chodit, jen aby si splnili počet kroků během jednoho dne nebo v rámci dlouhodobější výzvy.

Mapy pro snadnější orientaci

Rádi byste začali chodit na turistiku, ale nevyznáte se v turistických značkách nebo vám chybí orientační smysl? Už žádné papírové mapy a hledání světových stran. Současný on-line svět nabízí celou řadu aplikací, do kterých stačí zadat pouze výchozí a cílový bod. Aplikace sama vás už navede, kudy jít. Nejen, že vše uvidíte na displeji mobilu, ale také vás může navigovat hlasově.

Rozpoznání písničky z rádia

Slýcháte v rádiu oblíbenou písničku, ale neznáte její jméno? Namísto toho, abyste ji broukali přátelům, nebo jste strávili hodiny hledáním na internetu, zapněte jednoduše aplikaci. Ve chvíli, kdy písnička hraje, zapněte mód poslouchání a počkejte, až vám aplikace řekne, o jakého interpreta a skladbu se jedná. Podle názvu už ji najdete on-line na internetu, nebo si ji můžete koupit a mít ji neustále v mobilu.

On-line SIM karty

Cestujete hodně a rádi? V současné době není nutné kupovat novou SIM kartu hned, jak někam dorazíte. Jednoduše si najděte stránku nabízející SIM karty on-line pro jednotlivé země, stáhněte si jejich aplikaci a vše si vyřiďte z pohodlí domova nebo na letišti, když dosednete.

Naučte se cizí jazyk

Máte volný čas během cesty do práce nebo vás čeká několikahodinová cesta letadlem na dovolenou? Využijte tento čas smysluplně a začněte se učit nový jazyk. Na internetu najdete řadu aplikací, které vás provedou gramatikou a novými slovíčky krok za krokem. Snadno a srozumitelně. Blýskněte se v zahraničí na dovolené novými znalostmi.

Zaujaly vás informace o mobilních aplikacích? Přečtěte si naše články Aplikace pro osobní rozvoj a Data v mobilu? Připojit se lze kdekoli, abyste se dozvěděli víc.

Fotografie