Aplikace pro osobní rozvoj

Myslete pozitivně, nikdo jiný to za vás neudělá

Častým tématem přednášek věnovaných osobnímu rozvoji je pozitivní myšlení. Některé teorie říkají, že právě tím, jak myslíme, tvoříme svoji realitu. Na internetu přibývají aplikace od konkrétních koučů, které pro vás mají na každý den inspirační motto nebo vám jen připomenou, abyste si hlídali své myšlenky. Pojďme společně tvořit novou a krásnou budoucnost!

Poznámky za každý den

Aplikací pro tvorbu poznámek existuje celá řada. Jsou i takové, které vás každý den vyzvou, abyste si udělali poznámku. Něco jako takový virtuální deník s krátkými zápisky. Ukládat si můžete myšlenky, citáty, které zaslechnete, nebo motivační poznámky, které si přečtete druhý den. Záleží na vás, čemu věnujete pozornost.

Aplikace pro přehrání podcastů

Nejrůznější platformy pro sdílení podcastů dnes nabízí aplikace pro mobilní telefony. Poslouchat můžete nejen rozhovory, ale také vedené meditace nebo motivační přednášky. Vyměňte na chvíli hudbu za něco, co vás posune na cestě v osobním rozvoji a blíže k realizaci vašich snů.

Využít můžete také klasický přehrávač a namísto hudby si pustit řízenou meditaci nebo si nainstalovat aplikaci, která se tomuto tématu přímo věnuje. Nezapomeňte si vzít sluchátka.

Čtěte knihy v digitálních formátech

Máte rádi papírové knihy? My také. Přesto jsme si oblíbili e-knihy a to kvůli tomu, že nezaberou téměř žádné místo. Navíc u sebe můžete mít v jednu chvíli prakticky tisíce knih a vždy si vybrat tu, která vás v danou chvíli zajímá nejvíce. Číst si můžete afirmace, psychologii, nebo studovat návody na meditace. Vše se počítá. E-kniha se vyplatí především do letadla nebo na túru – všude tam, kde potřebujete ušetřit místo.

Nový jazyk a další aplikace

Osobní rozvoj není pouze o psychologii a meditacích. Do osobního rozvoje řadíme vše, co náš život nějakým způsobem obohatí. Můžete se učit hrát na hudební nástroj, naučit se stojku nebo se učit nový jazyk. Existuje řada aplikací, které vás provedou novou gramatikou nebo vám pomohou naučit se slovní zásobu krok za krokem, a navíc vás i přezkouší. Zkuste je! Na dovolené budete rádi, že umíte třeba i jen pár frází.

Počítání kalorií a hubnutí nebo přibírání

Řada lidí se stravuje bezmyšlenkovitě bez ohledu na to, co jejich tělo skutečně potřebuje. Řešením je nainstalovat si aplikaci, která za vás spočítá kalorie a příjem živin. Stačí pouze zadat vše, co jste během dne jedli a jakým činnostem jste se věnovali. Naučíte se mít cit pro to, co během celého dne jíte, zjistíte, kolik jídla vaše tělo skutečně potřebuje, jaké potraviny mají skutečnou hodnotu a co vaše tělo naopak nepotřebuje nebo mu dokonce škodí.

Zaujaly vás informace o mobilních aplikacích? Přečtěte si naše články Oblíbené aplikace, které nám usnadňují život a Data v mobilu? Připojit se lze kdekoli, abyste se dozvěděli víc.

Fotografie