Aplikace, které vás něco naučí

Všeobecné znalosti

Všeobecné znalosti pravděpodobně nevyužijete v běžných hodinách, kde se musíte učit předem určenou látku. To však neznamená, že si nemůžete rozšířit svoje obzory a následně ohromit ostatní nově nabytými vědomostmi.

Testy všeobecných studijních předpokladů, kam se zařazují i všeobecné znalosti, bývají součástí přijímaček na vysoké či střední školy. Zkuste si pár takových testů nanečisto a doplňte znalosti z historie, zeměpisu či umění v kvízových aplikacích. 

Cizí jazyky hravou formou

Cizí jazyky musíte přijmout za své a naučit se myslet jako cizinec. Nejlépe nasajete cizí jazyk poslechem běžných hovorů a situací s rodilými mluvčími. Už nemusíte hledat rodilého mluvčího, stačí chytrá aplikace, která vám předloží známé filmy nebo seriály. Ty si můžete stopnout a přečíst si význam jednotlivých frází. Nakonec prokážete schopnost porozumění v testu. 

Učte se jazyk díky četbě

Podobně zábavné může být také čtení. Dvojjazyčné knihy jsou velmi oblíbené a snadno díky nim pochopíte význam textu. Existují aplikace s těmito knihami nebo vám postačí klasická čtečka, kam si stáhnete dvojjazyčnou knihu. 

Učící kartičky

Učící kartičky pomohly spoustě studentům zvládnout těžké zkoušky. Léty prověřené kartičky se však snadno zatoulají, zmuchlají a nejsou zrovna ekologické. Místo nich vyzkoušejte kartičky v aplikaci, které se vytvoříte během pár jednoduchých kroků. Následně je můžete kdykoliv editovat a po úspěšném složení zkoušky bez jakéhokoliv odpadu vyhodit nebo sdílet se svými přáteli. 

Nikdy nic nezapomenout

Diáře, poznámky, barevné lístečky, lepítka a další vychytávky jsou denním chlebem studenta. Zabírají mnoho místa a musíte na ně neustále myslet. Navíc nepatří zrovna mezi levné ani ekologické záležitosti. 

Využijte moderní technologii a synchronizujte své běžné denní činnosti, rodinné události, úkoly a poznámky do jedné aplikace. Nastavte si upozornění a už nikdy na nic nezapomeňte. 

Stop prokrastinaci 

Učit se s telefonem je krásné, ale pořád nám chodí upozornění na aktivitu na sociálních sítích či nové zprávy. Nastavte si v aplikaci čas, který budete mít jen na učení. Naučte se čas využívat chytře a efektivně. 

Synchronizace s ostatními

Skupinová práce může být noční můrou, když se nejste schopni pořádně domluvit. Co takhle aplikace, kde si všichni rozdělíte úkoly a ty budete mít neustále na očích? Nikdo se tedy nemůže vymlouvat a spoléhat, že to za něj udělají ostatní. Tyto aplikace využijete i při práci v týmu nebo při plánování větších akcí s přáteli.

Nechte se inspirovat také aplikacemi pro osobní rozvoj. Nezapomeňte ani na úsporu mobilních dat, díky které vám nikdy nedojdou.

Fotografie