Jak vybrat nejlepší pouzdro na mobil?

Různé druhy pouzder

Na trhu je k dostání několik základních typů pouzder, z nichž si obvykle vybere každý majitel smartphonu. Ta nejobyčejnější a zpravidla také nejlevnější jsou silikonová. Jedná se o pouzdra z měkkého a ohebného silikonu, která se dobře nandavají, příjemně se drží a chytrý telefon díky nim neklouže.

Dalším oblíbeným typem pouzder na mobil jsou takzvaná knížková pouzdra, která jsou vyrobena z kvalitnějšího materiálu (zpravidla kůže nebo její napodobeniny), mají obvykle i kapsičky na doklady a dokážou dobře ochránit jak přední, tak zadní stranu telefonu.

Třetím oblíbeným typem pouzder na telefon jsou sportovní pouzdra, která jsou z odolnějších materiálů, často jsou voděodolná nebo dokonce vodotěsná, dá se s nimi třeba i fotit pod vodou a přesto přes ně lze smartphone dobře ovládat.

Podle čeho vybírat pouzdro?

Kupujete-li pouzdro na svůj chytrý telefon, měli byste brát v potaz zejména jeho velikost, tedy úhlopříčku displeje nebo přímo rozměry. Pouzdra se vyrábějí v mnoha variantách a na váš telefon musíte zvolit takové, aby dokonale sedělo.

Dalším faktorem, který byste při výběru měli zvážit, je poloha tlačítek na vašem telefonu. Každý výrobce je umisťuje jinam a pouzdro by mělo umožňovat dobře je ovládat – nemělo by u žádného překážet. Proto při vybírání pečlivě zkoumejte, jestli poloha tlačítek odpovídá výliskům na pouzdru.

Ochranné sklo

Máte-li pouzdro, které poskytuje ochranu pouze zadní části telefonu, měli byste zvážit ještě přikoupení bezpečnostního skla. To dokáže velmi dobře ochránit displej, zabrání jeho poškrábání a pomůže před jeho prasknutím při pádu. Pakliže se poškodí toto bezpečnostní sklo, není nic jednoduššího než koupit si nové, aby byl displej i nadále chráněn.

I výběr ochranného skla musíte přizpůsobit modelu, potažmo velikosti vašeho smartphonu, protože by mělo dokonale odpovídat rozměrům vašeho displeje. Pokud koupíte příliš velké sklo, neuspějete – a příliš malé zase nedokáže ochránit celý váš displej.

Pouzdra pro bezdrátové nabíjení

V současné době jsou čím dál populárnější pouzdra, která podporují technologii bezdrátového nabíjení MagSafe. Aniž byste je museli z telefonu sundávat, položíte telefon i s pouzdrem na nabíječku (ta samozřejmě také musí podporovat tuto technologii) a proces nabíjení začne fungovat. Výhodou je, že dochází jen k minimálním energetickým ztrátám a je to velmi snadné a pohodlné.

Přečtěte si u nás i to, jak vybrat První mobil pro dítě nebo poradíme Jak vybrat odolný telefon.

Fotografie