Jaké technologie najdete v novém iPhone 15?

Vylepšený fotoaparát

Apple samozřejmě svět nezklamal. Nové iPhone 15, iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max a iPhone 15 Plus v sobě ukrývají řadu novinek. Ač se na první pohled vůbec neliší od předchozí řady iPhone 14. To nové se ale ukrývá uvnitř.

Všechny lidi zajímá, jak jejich nový mobil fotí. A je nutné říci, že iPhone 15 fotí hodně dobře. Všechny modely z nové řady totiž mají 48 Mpix fotoaparát. A k tomu pětinásobný zoom. Plus máte možnost přepínat podle potřeby na fotoaparát s 24 Mpix.

Konektor USB-C

Další novinka se týká nabíjecího konektoru. Apple definitivně (po 11 letech) opustil konektor Lightning a všechny iPhone 15 mají USB-C. Nešlo přitom o dobrovolné rozhodnutí společnosti Apple – ta k tomu byla doslova donucena Evropskou unií, která zavádí jednotné nabíječky, aby se snížilo množství elektroodpadu. Takže ten, kdo přechází ze staršího modelu iPhone na nový iPhone 15, bude muset vyměnit i nabíječku.

Nový standard bezdrátového nabíjení

Další změna se dotýká bezdrátového nabíjení. To je aktuálně standardizované jakožto Qi. Apple ale u nových iPhone 15 přichází se standardem Qi2, který je v mnoha ohledech lepší a výkonnější. iPhone 15 navíc i nadále podporuje MagSafe nabíjení, kdy je mobil na nabíječce zarovnán pomocí série silných (ale neškodných) magnetů, takže je nabíjení efektivnější a zbytečně neuniká proud nikam mimo nabíjecí plochu.

Hry na iPhone 15 Pro

Ten, kdo si namísto obyčejného iPhone 15 pořídí iPhone 15 Pro, získá doslova kapesní herní konzoli. Apple do něj totiž ukryl technologii pro podporu ray tracing, která vám umožní zahrát si i ty nejnovější a nejnáročnější hry. A možná to bude větší zážitek než na vašem počítači.

Změna materiálu

Jakožto laik to možná nepoznáte. Ale až vám nový iPhone 15 upadne, budete nejspíš nadšeni. Ani šrám! Apple totiž sice nezměnil vzhled iPhone 15 oproti iPhone 14, ale zato změnil materiál. Nové modely vyrábí z leteckého titanu, takže jsou mnohem odolnější. Zajímavostí je, že z titanu byly už i poslední chytré hodinky (respektive jejich nejlepší model), které Apple nedávno představil. Takže se zdá, že si výrobce našel nový oblíbený materiál na své mobily a chytré hodinky.

Vyšší cena

A co se také mění, je cena iPhonů. Jako vždy, novější modely jsou výrazně dražší než ty předchozí. iPhone 14 se prodává za cenu přes 30 tisíc korun. A spousta lidí si ho již koupila nebo o jeho koupi do budoucna uvažuje. Nový model iPhone 15 teprve přichází na trh a jeho cenu Apple hned nesdělil. Je ale jasné, že bude vyšší (a stejně jako vždy, iPhone 15 bude levnější než iPhone 15 Pro a další modely z této řady). A najde se spousta lidí, kteří ihned zahodí své stávající mobily a poběží si pro nejnovější iPhone.

Přečtěte si také S umělou inteligencí natočí video každý nebo Chystá se jednotný konektor USB-C.

Fotografie